123
проба

Готуємо автомобіль до літа: на що варто звернути увагу

Фото-пес

Мабуть, всі водії добре знають, що автомобіль необхідно підготувати до зими, але мало кому відомо, що приготування «залізного коня» до літа – є не менш важливою процедурою!

Сьогодні ми з вами поділимось корисною інформацією, а саме: як приготувати автомобіль до літа та на що необхідно звернути увагу в першу чергу, адже переживший слякоту і холод автомобіль (не кажучи вже про розбиті дороги) потребує перевірку, яка допоможе уникнути непотрібних поломок та непередбачуваних ситуацій.

 1. Заміна гуми. Тут важливо підбирати покришки відповідно з рекомендаціями виробника.
 2. Заміна повітряного фільтра. Думаємо, за зиму і весну, цей елемент автомобіля достатньо забився пилом та брудом, тому рекомендуємо, також звернути на нього увагу, адже від цього залежить потужність двигуна і витрати палива.
 3. Заміна антифризу. Технічні рідини час від часу потрібно оновлювати, тим більше після зими, могли статись незначні витікання, тому наша порада, долити рідини до необхідного рівня.
 4. Заміна склоочисників. Після зими, гума на склоочисниках могла потріскати та втратити свою ефективність. Особливо це буде відчутно в сезон дощів.
 5. Кермовий механізм і глушник. Попросіть на СТО перевірити люфт кермового колеса чи не перевищує він допустимі значення (10 градусів). Якщо так, їздити на такому автомобілі небезпечно. Серйозні побоювання повинні викликати і такі симптоми, як заїдання кермового управління, порушення шплинтовки і підвищений люфт в шарнірних з’єднаннях кермових тяг, вигини і тріщини поздовжньої і поперечної кермових тяг, пошкодження різьбових пробок і наконечників. Так перевірте надійність кріплення картера або колонки рульового механізму. Якщо хоч одна з перерахованих несправностей виявлена, необхідно терміново замінити деталі.

Перевірте і стан глушника – при появі навіть найменшої дірочки в результаті корозії потрібно відразу ж відвідати зварника (заварити одну точку коштує приблизно 60 грн.). А якщо продовжувати їздити, то незабаром отвори збільшаться в розмірах і машина почне «гарчати», а потім і «стріляти». Послуга заміна глушника коштує від 150 грн.

 1. Догляд за мотором. Є сенс вимити двигун і підкапотний простір. За зиму на ньому відклався шар бруду і корозійно-активної солі, від яких необхідно позбутися. Справа в тому, що відкладення бруду в області піддону картера погіршують охолодження масла, через що знижується його в’язкість, а це – причина підвищеного зносу деталей двигуна. Зовнішню очистку двигуна краще всього довірити професіоналам на нашому СТО (близько 50 грн.), а якщо ви вирішили помити його самостійно, закрийте, наприклад, за допомогою целофанових кульків електрообладнання, проводи високої напруги і розподільник запалювання. Крім того, цілком достатньо двигун не мити, а просто протерти вологою ганчіркою.
 2. Проводка і електрика. Одна з весняних «хвороб» – окислення контактів. Коктейль зі снігової каші, реагентів і талої води – прекрасний корозійний засіб і чудовий окислювач. Тому електроустаткуванню потрібно приділити особливу увагу.

Необхідно витратити час на перевірку ізоляції проводки, справність акумулятора, свічок і котушки запалювання. Вихід з ладу через цю незначну причину може вилізти боком, адже в самий невідповідний момент – авто буде або глухнути, чи погано заводитися. Особливу увагу зверніть на високовольтні дроти, так як шар бруду на них при підвищеній вологості повітря сприяє витокам струму на «масу». Крім того, часто через окислення контактів зникає світло в фарах (особливо в «проти-туманках»).

 1. Огляд кузова. Пошукайте пошкодження забарвлення по всій поверхні і особливо біля колісних арок. Після «купання» у сольових ваннах наших доріг там може початися корозія: особливо багато солі скупчується на поверхні днища, важелях, колісних арках. Потрібно ретельно вимити як сам кузов, так і під ним. Зробити це краще всього на професійній мийці з використанням апарату високого тиску (50-70 грн). Будь-які огріхи потрібно виправити якомога оперативніше, інакше іржава пляма швидко росте в розмірах.
 2. Гальмівна система. Перевірка гальм – мало не найвідповідальніший етап. Ризик аварії великий при: відсутності повного гальмування при одноразовому натисненні на педаль; перевищенні вільного ходу; підтіканні рідини з гідроприводу або нерівномірному зусиллі на колеса при гальмуванні. Гальма можна перевірити і самому: на закритій ділянці дороги при швидкості 50-60 км / год різко вдарте по педалі і перевірте, чи не веде авто в сторону або чи не ставить боком. Якщо так, доведеться витратити на ремонт (150-1500 грн).
 3. АКПП. Необхідно перевірити рівень оливи АКПП, та при необхідності замінити. Заміна оливи автоматичної коробки передач зазвичай відбувається на 40-50 тис. км. пробігу або раз на 2 роки.
 4. Ходова. Для перевірки ходової частини авто потрібно підняти на підйомнику (або загнати на оглядову яму) і провести діагностику основних елементів – кульових і гумотехнічних деталей підвіски. Перевірте стан підшипників передніх коліс, балки переднього моста і деталі підвіски (не повинно бути тріщин і вигинів), а також кронштейнів.
 5. Водійська та пасажирська зона. Переконавшись, що автомобіль з технічної точки зору справний, пора переходити до наведення краси. Так, салон найкраще очистити від всіляких цяток за допомогою спецхімії – піни (балон коштує близько 100 грн.). Після цього перевірте справність кондиціонера. Чи не холодить або не дме? Якщо є якісь проблеми, потрібно їхати на СТО. Якщо потрібно просто замінити фреон, що потік і провести дрібну профілактику, то процедура обійдеться в 300-400 грн., а ось серйозне відновлення кондиціонеру потягне вже набагато більше. Для встановлення діагнозу проводять випробування на спецстенді. Коштує така послуга близько 80-100 гривень, а часу потрібно близько 15-ти хвилин.

Ось, на які деталі необхідно звернути увагу в першу чергу, при підготовці Вашого авто до літа. Якщо будете дотримуватись усіх порад – Ви сильно зменшите ризик виникнення непередбачуваних обставин на дорозі, а Ваша їзда влітку буде приємною і комфортною!